טסים לחו"ל בפעם הראשונה? סיכמנו לכם את התשובות לכל השאלות

מאת
התעדכן: ספטמבר 2, 2015
טסים לחו"ל פעם ראשונה

טיסה בפעם הראשונה יכולה להיות אירוע חגיגי ומרגש, אך בנסיבות אחרות היא יכולה להיות מתישה, מעייפת ואפילו מאכזבת. אחרי שתקראו את המדריך הקצר שהכנו כאן ואחרי שתטוסו פעם אחת, הכול ייראה פשוט וברור הרבה יותר.

איזה טיסה כדאי לבחור? מושגים שחשוב להכיר

חבילת נופש זו עסקה הכוללת את מחיר הטיסה, את השהות בבית מלון ותחבורה מנמל התעופה בארץ היעד למלון ובחזרה. החבילות מציעות מחירים נוחים ולינה בבתי מלון בדרגות שונות, אך תמיד כדאי לקרוא גם את האותיות הקטנות, לבדוק היכן ממוקם המלון, האם הדיל כולל הסעה משדה התעופה ובחזרה והאם ארוחת הבוקר כלולה בעסקה.

טיסות סדירות הן טיסות המתנהלות על בסיס של לוח טיסות קבוע מראש, הכולל יעד, יום ושעה. טיסות סדירות מופעלות על ידי חברות תעופה מוכרות ומפוקחות והן יוצאות ליעדן תמיד, גם אם המטוס אינו מלא בנוסעים.

טיסות סדירות

טיסות שכר, צ'ארטר, הן טיסות שבהן המטוס מושכר לגוף האחראי על הטיסה, בדרך כלל לחברות קמעונאיות המוכרות נופשונים או כרטיסי טיסה. טיסות השכר לא מחליפות את הטיסות הסדירות, אלא מתווספות אל לוח הטיסות הקבוע. הן בדרך כלל זולות יותר, אך יש בהן גם חסרונות. אם המטוס, למשל, אינו מלא, סביר להניח שהטיסה לא תצא וגם השירות עלול להיות פחות אדיב מאשר בטיסות הסדירות.

טיסות קונקשיין, בניגוד לטיסות הישירות, אלו הטיסות שבהם אתם צריכים לעשות עצירת ביניים בדרך אל היעד ולהחליף מטוס. יש סוגים שונים של קונקשיין:

Online Connection – זו טיסה שבה אתם מחליפים בין שתי טיסות של אותה חברת תעופה.

Interline Connection – זו החלפה של שתי טיסות של חברות שונות.

עצירת ביניים בדרך אל היעד

Stopoverזוהי עצירה ארוכה בין שתי הטיסות. בתוך ארצות הברית זוהי עצירה של למעלה מארבע שעות ומחוץ לארה"ב זוהי עצירה של למעלה מעשרים וארבע שעות.

Layover  – זוהי עצירה קצרה. בארה"ב היא תהיה פחות מארבע שעות ומחוץ לארה"ב היא תהיה פחות מעשרים וארבע שעות.

MCT– זהו נתון רשמי הנמסר על ידי חברות תעופה ושדות תעופה והוא מגדיר מהו הזמן המינימאלי הנדרש להחלפה בין הטיסות. לחברות התעופה אסור להנפיק כרטיס טיסה הכולל קונקשיין קצר יותר מפרק הזמן המופיע בטבלאות MCT.

טיסות הקונקשיין הן זולות יותר מהטיסות הישירות, אך גם ארוכות יותר. יש לקחת בחשבון כי הטיסה הראשונה עלולה לאחר ואתם עלולים להפסיד את טיסת ההמשך. במקרה כזה עליכם לפנות לחברת התעופה, בדרך כלל של הטיסה הראשונה, ולבקש טיסה חלופית.

הזמינו כרטיסי טיסה מראש

חברות ה"לואו קוסט" מציעות טיסות זולות במיוחד תמורת הסרתם של שירותים שונים. כל המטוס יהיה מחלקה אחת, תהיה הגבלה במשקל המטען, הסרטים ומערכת הבידור תעלה לכם כסף, ארוחה ושתייה תקבלו תמורת תשלום נוסף ואם תרצו לשבת במקום טוב, תידרשו לעלות על המטוס מוקדם ולתפוס מקום כי בטיסות האלו אין מקומות שמורים. ככל שתקדימו להזמין טיסת לואו קוסט, כך תיהנו ממחירים זולים יותר.

מחירי הטיסה תלויים גם בעונות השנה. גם טיסות סדירות וישירות עשויות להיות זולות יותר אם לא תטוסו בשיא העונה או שתזמינו כרטיסים מספר חודשים מראש.

איך לבחור מקום במטוס?

מחלקות הטיסה במטוס נחלקות לשלושה סוגים ברמת שירות עולה, והמחיר בהתאם. מחלקת תיירים, מחלקת עסקים ומחלקה ראשונה.

מחלקת תיירים היא מחלקת השירות הבסיסית ביותר עם מחירי הכרטיסים הזולים ביותר. במהלך הטיסה תקבלו ארוחה סטנדרטית, ללא אפשרות בחירה של התפריט, ושתייה קלה. יחסית למחלקות אחרות, זוהי המחלקה הצפופה ביותר עם מרווח קטן, יחסית, לרגליים.

מחלקת תיירים

מחלקת תיירים פלוס היא מחלקת ביניים בין מחלקת התיירים למחלקת עסקים, לא בכל מטוס יש מחלקת תיירים פלוס, והפלוס הבולט הוא מרווח גדול יותר בין הרגליים. גם הכיסאות רחבים יותר והתפריט מיוחד יותר.

מחלקת עסקים נועדה לאנשי עסקים המרבים לטוס. היא מציעה מספר הטבות על הקרקע, דלפקי בידוק נפרדים, גישה חופשית לטרקליני האירוח בשדה התעופה והקלה במגבלות של המטען. המושבים במטוס מרווחים יותר, יש יותר דיילים ותאי שירותים, יחסית לנוסעים, והנוסעים עולים ראשונים למטוס ויורדים ראשונים.

מחלקה ראשונה היא בעלת תקני השירות הגבוהים ביותר. נוסף על כל ההטבות שמקבלים נוסעי מחלקת העסקים, התפריט מגוון יותר ומאפשר בחירה, האוכל מוגש בכלי חרסינה, יש היצע של משקאות אלכוהול וליווי אישי של הדיילים בעת העלייה למטוס ובירידה ממנו.

בהנחה שתטוסו במחלקת התיירים, אתם יכולים לבחור מקום ישיבה. אתם יכולים לשבת בקדמת המטוס, במושבים האחוריים או על יד יציאות החירום.

תבחרו לעצמכם מקום ישיבה

מושבים בקדמת המטוס יפנקו אתכם בדממה יחסית, לא תשמעו את רעש המנועים, פחות צפוף וגם מושבי הרגליים יהיו מרווחים. במושבים האחוריים תיאלצו לשמוע את רעש המנועים והאוכל המחולק בטיסה יגיע אליכם אחרון.

המושבים המפנקים הם המושבים על יד החלון, כאן תוכלו להתרווח יחסית, להישען על החלון ולפעמים גם ליהנות מהנוף בזמן הטיסה, אך קחו בחשבון שכל פעם שתרצו לצאת לשירותים תיאלצו להקים שני אנשים. גם המושבים על יד יציאות החרום נחשבים למושבים טובים, יש בהם הרבה מקום לרגליים, אך הם ממוקמים קרוב למטבח, לרעש הדיילים ולניחוחות האוכל.

השתדלו מאוד לא לשבת על יד השירותים. זהו האזור הכי עמוס במטוס וקשה להניח שתצליחו להירדם, גם בגלל רעש האנשים הממתינים בתור וגם בגלל קולות היניקה של הניאגרה המתמלאת.

הכי כיף ליד החלון

בקשו מהסוכן שלכם לבחור עבורכם את המושב המתאים ביותר. חברות תעופה רבות משחררות את מקומות הטיסה הטובים ביום הטיסה, לכן כדאי להגיע מוקדם אל שדה התעופה ולעמוד ראשונים בתור לצ'ק אין.

חברות במועדון הנוסע המתמיד מעניקה יחס טוב יותר ופינוק מצד צוות החברה. גם אם אתם לא טסים הרבה פעמיים לחו"ל, כדאי לכם להירשם למועדון, מקומות טובים בטח תצליחו לקבל.

יום הטיסה הגיע – מה עושים?

לפני העלייה למטוס צריך לעשות צ'ק אין, או בעברית- בידוק. כאן תקבלו מקומות ישיבה, תאשרו את הטיסה ותקבלו את כרטיס העלייה למטוס. עמדות הבידוק נסגרות כשעה לפני מועד הטיסה ושער העלייה למטוס נסגר כעשר דקות לפני ההמראה. כדי לא לאחר מומלץ להגיע לשדה התעופה לפחות שלוש שעות לפני מועד ההמראה. חברות רבות מאפשרות לעשות צ'ק אין דרך האינטרנט ולהדפיס את כרטיס הטיסה במדפסת הביתית. זה חינם וזה עשוי לחסוך זמן יקר.

חשוב ללבוש בגדים נוחים לטיסה, רצוי מספר שכבות כדי שתוכלו להוריד או ללבוש בהתאם לטמפרטורות. לפעמים קר מאוד במטוס.

חשוב ללבוש בגדים נוחים

אתם יכולים להיעזר באביזרים כמו מסכה לכיסוי העיניים, אטמי אוזניים, שמיכה דקה וכרית נוחה לצוואר. אם אתם לחוצים אתם יכולים לקחת מרגיעים טבעיים כמו טיפות רסקיו ואם אתם סובלים מהפרעות שינה וטסים טיסה ארוכה, בקשו מהרופא מרשם לכדורי שינה.

אם הגעתם עם תינוק, עד גיל שנה, מגיעה לכם עריסה. מספר העריסות מוגבל, ולכן כדאי להקדים לצ'ק אין. אם אתם טסים בטיסת קונקשיין, אתם רשאים לקחת את הטיולון עד לפתח המטוס ואז ייקחו אותו מכם אל תא המטען. בנחיתה, אם לא תקבלו אותו בפתח המטוס, תקבלו אותו באולם הנוסעים.

כשאתם טסים עם ילדים קטנים, בענייני אוכל תסמכו רק על מה שאתם מביאים. קחו בגדים חמים וקחו בחשבון שייתכנו איחורים, לכן קחו כמות אוכל גדולה יותר וגם יותר חיתולים.

נהניתם מהטיסה, נהניתם מהחופשה, זה הזמן להתחיל לטייל ולהכיר את העולם. באיסתא מציעים לכם כרטיסי טיסה מוזלים בכל סוג של טיסה ובכל עונה!

לחיפוש טיסות זולות לחו"ל לחצו כאן

 

 

 

מורן לפיד

מורן לפיד

אחראית תוכן מחלקת אינטרנט בחברת: איסתא
מורן לפיד, אחראית תוכן במחלקת האינטרנט של איסתא, עובדת במחלקה כבר מעל לשנתיים ואחראית בין היתר על הבלוג של איסתא. בבלוג זה תוכלו למצוא מספר כתבות תוכן מעניינות שכתבה מורן על יעדים שונים בעולם, בהם טיילה.

2 תגובות

  1. אילנה

    אפריל 30, 2017 ב 5:50 am

    הכי חשוב לא לשכוח ביטוח חול

  2. אני

    אפריל 13, 2017 ב 5:18 pm

    תודה. מאוד שימושי!

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>